1979 yılında yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra İSDEMİR’de ÜÇ-EL Ltd.Şti’nde mesleğe başladmı. Kuvvet Santrali Gaz Oksijen Fabrika İnşaatı ve Santral Soğutma Su Kuleleri ile Arıtma İnşaatlarında öncelikle malzeme temininde, daha sonra KMD Proje Bürosunda ve daha sonra Çelik İşleri Şefliği görevlerinde bulundum.

ÜÇ-EL Ltd. Şti’den sonra MERTAN Ltd.Şti. ile İSDEMİR Kuvvet Santrali Jeneratör Temelleri İnşaatında saha şefi olarak görev yaptım. 1982 yılında İSDEMİR’de ÇİM MÜH. Ltd.Şti.’nde Kuvvet Santrali kazan ve turbo jeneratör ile tesisatlarının ısı izolasyonu inşaatı işine başladım.

Granüle Asfalt Tesisi İnşaatından sonra İSDEMİR’in uhdesinde Urfa Kenan Evren Küçük Sanayi Sitesi 1.Kısım inşaatında firma yetkilisi olarak görev yaptım. 1.Kısım İnşaatının tamamlanmasından sonra Koç Grubuna Bağlı GARANTİ İNŞ. A.Ş.’nin çelik işleri alt yüklenicisi Özal Makine Sanayi Firmasında Kasım-1986 yılında İnegöl Demir Döküm Fabrikası İnşaatında Şantiye Şefi görevine devam ettim.

İnegöl Demir Döküm Fabrika inşaatının tamamlanmasından sonra GARANTİ İNŞ.’ın çelik işleri alt yüklenicisi M.Selçuk Özal’ın şantiye şefi olarak TOFAŞ’ta Pres Atölyesi Güney ilavesi inşaatına başladım (Ocak-1988). TOFAŞ ilave inşaatları devam ederken M.Selçuk Özal ve tüm personeli ile birlikte GARANTİ İNŞ. A.Ş.’ne transfer oldular.

Meslek hayatının statik ve huzurlu 10 yılını (1988 – 1998) bu güzide aile içerisinde geçirme mutluluğunu ve başarısını yaşadım. TOFAŞ’ta iken zaman zaman Koç Grubu bünyesinde bulunan pek çok fabrika inşaatlarında hizmetlerde bulundum.

Savaş Erdar bu dönemde Rahmi Koç Sanayi Müzesinde verdiği özverili hizmetlerinin karşılığında ekibi adına ismimin halen Sanayi Müzesindeki tabelada bulunmasının haklı grurunu ve onurunu yaşıyorum.

Pek çok hizmetten sonra son limana; GARANTİ KOZA ile Ford Otosan Kocaeli Tesisleri İnşaatına başladım. Meslek hayatında, sıfırdan başlayarak çalıştığı en büyük proje olması sebebi ile çok ayrı bir yeri ve önemi olan bu tesiste Ağustos 1998 – Şubat 2004 tarihleri arasında ayda 1000 ton çelik imal ve montaj kapasitesi ile çalıştım.

Kalitede sonsuzluk anlayışı içerisinde öncelikli olarak insan faktörünü benimseyerek geçen 25 yılın sonunda firmanın devredilmesi nedeniyle Koç Grubu’ndan, GARANTİ İNŞ’tan, GARANTİ KOZA’dan saygı, sevgi ve teşekkürleriyle ayrıldım.

Savaş Erdar Mart 2004’ten itibaren serbest çalışma kararıyla; daha verilecek pek çok hizmet ve kazanılacak değerler ilkesi ile çalışma hayatına devam ediyorum.